Dyrektor
Mgr inż. Jarosław Trochimiuk – Dyrektor Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej dla Pracowników Wojska Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Warszawie, to osoba o szerokim profilu wykształcenia i bogatym doświadczeniem zawodowym.
Dyrektor posiada kompetencje w zarządzaniu zasobami ludzkimi, znajomość systemów ochrony zdrowia oraz wiedzę z zakresu administracji i organizacji pracy w placówkach medycznych.
Dyrektor Przychodni posiada szerokie wykształcenie. Studia podyplomowe ukończył na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie na Wydziale Zarządzania uzyskał tytuł w zakresie Zarządzania w podmiotach leczniczych w dobie przekształceń własnościowych oraz studia podyplomowe na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku – Zbiorowe stosunki pracy, zasoby ludzkie, polityka społeczna i rozwój społeczny. Ponadto ukończył studia na Politechnice Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera w zakresie transportu a także Wyższą Oficerską Szkołę Samochodową.
Bogate doświadczenie zawodowe, zarówno w sektorze cywilnym, jak i wojskowym, desygnuje Dyrektora do zarządzania placówką medyczną wojskowej służby zdrowia.
Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w służbach wojskowych, gdzie przez wiele lat pełnił kluczowe funkcje związane z organizacją i zarządzaniem personelem. Praca w Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz w Inspektoracie Wojskowej Służby Zdrowia pozwoliły zdobyć doświadczenie w organizacji struktur zarządzania, planowaniu i nadzorowaniu procesów kadrowych
w placówkach służby zdrowia. Jako Szef Oddziału Personalnego obsługiwał 56 podmiotów leczniczych. Prowadził politykę kadrową wojskowych instytutów, szpitali, przychodni i pozostałych jednostek organizacyjnych WSZ. Nadzorował politykę personalno-organizacyjną podległych podmiotów służby zdrowia. Brał udział w konkursach na powoływanie dyrektorów, komendantów podmiotów medycznych SPZOZ, podległych Ministrowi Obrony Narodowej.
Doświadczenie w cywilnych instytucjach medycznych, takich jak Szpital Nowowiejski w Warszawie oraz Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, dały cenne doświadczenie w zarządzaniu personelem medycznym, w organizowaniu pracy działów kadr i płac oraz współpracy z NFZ.
Ukończył kurs specjalistyczny w Wojskowym Instytucie Medycznym w zakresie organizacji ochrony zdrowia wojsk szczebla strategicznego, a także doskonalący kurs kadrowy w Akademii Obrony Narodowej. W 2019 roku ukończył również szkolenie w zakresie Pracowniczych Planów Kapitałowych.
Od 1 listopada 2024 roku objął stanowisko Dyrektora Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej dla Pracowników Wojska Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Warszawie.
Specjalistyczna Przychodnia Lekarska dla Pracowników Wojska Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warszawie
Specjalistyczna Przychodnia Lekarska dla Pracowników Wojska Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warszawie to placówka medyczna, która została utworzona przez Ministra Obrony Narodowej. Nadzór nad działalnością SPL dla PW SPZOZ w Warszawie sprawuje Minister Obrony Narodowej poprzez Dyrektora Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia. Od 1 stycznia 1999 roku, prowadzi działalność medyczną w oparciu o umowy zawarte z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia, w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, stomatologicznej opieki zdrowotnej, leczenia rehabilitacyjnego i fizjoterapii oraz programów profilaktycznych. Przychodnia wykonuje świadczenia zdrowotne dla ubezpieczonych finansowane ze środków publicznych oraz dla osób uprawnionych do tych świadczeń na podstawie odrębnych przepisów nieodpłatnie, za częściową lub całkowitą odpłatnością. Realizuje również umowy z zakresu Medycyny Pracy, wykonuje badania i konsultacje lekarskie na rzecz Wojskowych Komisji Lekarskich oraz pełni świadczenia na zasadach komercyjnych.
Przychodnia posiada osiem zmodernizowanych placówek w dogodnych lokalizacjach Warszawy. Wszystkie są przystosowane do osób niepełnosprawnych i wyposażone w zaawansowany technologicznie sprzęt. Specjalistyczna kadra lekarzy, wykwalifikowane pielęgniarki oraz technicy medyczni z dużym doświadczeniem zawodowym, zapewniają wysoki poziom usług leczniczych i profilaktycznych.
Działania Statutowe
Podstawowym celem Przychodni jest wykonywanie działalności leczniczej w formie ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych i promocji zdrowia.
Do zadań własnych Przychodni należy:
1.Udzielanie ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych: badania i porady lekarskie, leczenie i konsultacje specjalistyczne, badania i terapia psychiatryczna i psychologiczna, rehabilitacja lecznicza, opieka nad kobietami ciężarnymi i ich płodami, pielęgnacja i opieka nad chorymi i niepełnosprawnymi, badania diagnostyczne, w tym analityka medyczna, orzekanie i opiniowanie o stanie zdrowia, wykonywanie czynności z zakresu chirurgii, protetyki, ortodoncji i stomatologii zachowawczej, działania z zakresu medycyny pracy i komisji wojskowych, wykonywanie szczepień ochronnych.
2.Realizacja inwestycji, wyposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną oraz zaopatrywanie w środki i wyroby medyczne.
3.Profilaktyka i promocja zdrowia.
4.Organizowanie i prowadzenie działalności w zakresie kształcenia, szkolenia i doskonalenia zawodowego kadr medycznych, we wszystkich formach określonych odrębnymi przepisami.
5.Uczestnictwo w programach klinicznych finansowanych przez inne podmioty gospodarcze.
Przychodnia może realizować zadania zlecone przez Ministra Obrony Narodowej obejmujące: realizację zadań z zakresu obronności i bezpieczeństwa państwa, określonych w przepisach wydanych przez Ministra Obrony Narodowej regulujących zadania zlecone z zakresu obronności i bezpieczeństwa państwa, realizowane przez samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej nadzorowane przez Ministra Obrony Narodowej oraz instytuty badawcze wojskowej służby zdrowia, realizację programów polityki zdrowotnej i promocji zdrowia, programowe i profilaktyczne badania lekarskie mające na celu wczesne rozpoznawanie chorób, propagowanie zachowań prozdrowotnych, wykonywanie szczepień ochronnych, wykonywanie badań lekarskich w ramach kwalifikacji wojskowej, wykonywanie zadań służby medycyny pracy określonych w odrębnych przepisach, w tym właściwych dla wojskowej służby medycyny pracy, wykonywanie specjalistycznych badań żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej pełniących służbę i pracujących w szczególnych warunkach.
Przychodnia, oprócz udzielania świadczeń zdrowotnych:
1. Wykonuje badania specjalistyczne zgodnie z potrzebami orzecznictwa wojskowo-lekarskiego lub instytucji do tego uprawnionych.
2. Upowszechnia oświatę zdrowotną wśród pacjentów i personelu przychodni.
3. Propaguje ideę honorowego krwiodawstwa. Przychodnia może pełnić funkcje konsultacyjne dla innych podmiotów wykonujących działalność leczniczą.
Tekst łatwy do czytania i zrozumienia.
Szanowni Państwo,
Jest nam bardzo miło poinformować, iż otrzymaliśmy Certyfikat Akredytacyjny nr 2023/P/22 potwierdzający spełnienie standardów akredytacyjnych dla podstawowej opieki zdrowotnej. Ww. certyfikat stanowi potwierdzenie wysokiego poziomu i bezpieczeństwa świadczonych przez SPL dla PW SPZOZ usług medycznych.
Po więcej informacji na temat naszych osiągnięć, nagród i certyfikatów odsyłamy do zakładki AKTUALNOŚCI